Tramwaj turystyczny na nowej trasie

28 lipca 2019 - 14:35

Większość z nas wypatruje na przystanku najnowszych tramwajów typu Swing. Jednak wakacje to czas, kiedy znacząco podwyższamy średnią wieku naszego taboru. Jeszcze stoi w zajezdni i czeka, ale już w najbliższą niedzielę na trasie spotkamy tramwaj historyczny na zupełnie nowej trasie. Zapraszamy na podróż linią turystyczną 0.

Tramwaje historyczne, którymi będą podróżować w wakacje mieszkańcy Szczecina i turyści to składy mające nawet 65 lat! Linia 0 obsługiwana będzie przez spółkę Tramwaje Szczecińskie w każdą niedzielę i pojedzie trasą, na której zobaczymy ciekawe miejsca w naszym mieście.

Trasa: Dworzec Główny — Nowa — Dworcowa — Brama Portowa — al. Niepodległości — Matejki — Piłsudskiego — al. Wojska Polskiego — Głębokie — al. Wojska Polskiego — pl. Gałczyńskiego — Jagiellońska — al. Piastów — Pomorzany — Chmielewskiego — Kolumba — Dworzec Główny.

Obowiązywać będą przystanki: Dworzec Główny, Brama Portowa, Plac Żołnierza Polskiego, Plac Rodła, Plac Grunwaldzki, Plac Szarych Szeregów, Rondo Olszewskiego, Głębokie, Rondo Olszewskiego, Plac Kościuszki, Pomorzany (peron linii 12), Dworzec Główny.

Godziny odjazdu z przystanku „Dworzec Główny”: 14:35, 15:59.

Przypominamy, że w tramwaju historycznym obowiązuje taryfa dla linii turystycznych — cena biletu normalnego 3,50 zł, ulgowego 2,50 zł. Sprzedaż biletów odbywać się będzie bezpośrednio w pojazdach u konduktorów.

Podróż pojazdami historycznymi można będzie odbyć 7, 14, 21 i 28 lipca oraz 4, 11, 18 i 25 sierpnia.

28 lipca 2019

Dworzec Główny