Tramwajowa linia turystyczna

1 sierpnia - 14:36

Mają kilkadziesiąt lat i czasy świetności dawno za sobą, a nadal budzą duże zainteresowanie. Nikt nie przechodzi obok nich obojętnie. Tramwaje historyczne będzie można podziwiać na trasie i wybrać się w niezwykłą podróż linią turystyczną 0 w każdą wakacyjną niedzielę.

Od 4.07 do 29.08.2021 r. uruchomiona będzie tramwajowa linia turystyczna 0 obsługiwana taborem historycznym. Linia kursować będzie wyłącznie w niedziele. Obowiązywać będzie na niej taryfa dla linii turystycznych. Cena biletu normalnego 3,50 zł, ulgowego 2,50 zł. Sprzedaż biletów odbywać się będzie bezpośrednio w pojazdach u konduktorów.

Trasa linii: Dworzec Główny – Nowa – Dworcowa – Brama Portowa – Krzywoustego – al. Bohaterów Warszawy – Wawrzyniaka – al. Wojska Polskiego – Arkońska – Las Arkoński – Niemierzyńska – al. Wyzwolenia – Piłsudskiego – al. Piastów – Pomorzany – Chmielewskiego – Kolumba – Dworzec Główny.

Obowiązywać będą przystanki: Dworzec Główny, Brama Portowa (10832), Plac Kościuszki, Plac Gałczyńskiego, Rondo Olszewskiego, Las Arkoński (tor zewnętrzny), Muzeum Techniki, Plac Rodła, Plac Grunwaldzki, Plac Szarych Szeregów, Plac Kościuszki, Pomorzany (peron linii 12), Dworzec Główny.

Godziny odjazdu z przystanku Dworzec Główny: 14:36, 15:56.

Powstanie linii 0 było w 2001 roku inicjatywą STMKM, która nie miałaby szans powodzenia bez wsparcia i zaangażowania zarówno pracowników, jak i dyrekcji ówczesnego MZK Szczecin. W tamtym okresie szczecińska Linia Turystyczna była jednym z nielicznych tego typu działań w kraju. Jej dodatkowym atutem było skierowanie do obsługi zabytkowego wagonu typu Bremen z 1926 roku, o nr bocznym 144. Dziś można go podziwiać wśród eksponatów MTiK Zajezdnia Sztuki.

Dworzec Główny
ul. Kolumba 1