Transgraniczne Spacery Miejskie

12 lipca - 11:00 - 13:00

12 lipca  Szczecin, miasto pływających ogrodów
Szczecin to niezwykłe, zielone miasto. Miasto, które śmiało możemy nazwać pływającym ogrodem. Niezwykłe położenie i walory przyrodnicze stolicy Pomorza Zachodniego mają dwa kolory – zielony i niebieski. Podczas spaceru miejskiego będziecie mieli okazję przekonać się, że Szczecin naprawdę zasługuje na miano Wenecji północy. Woda, zieleń i przestrzeń miejska – na tych trzech elementach skupią się przewodniczki, odkrywając z Wami Szczecin różnych perspektyw: z pokładu statku i lotu ptaka.
Szczecin zadziwia różnorodnością i urzeka bogactwem architektury. Wiele kamienic kryje w swoich ścianach mnóstwo tajemnic, ciekawych historii i anegdot. Zapraszamy na tematyczne spacery miejskie, podczas których odkryjecie Szczecin na nowo!
Po raz kolejny spróbujemy pokazać stolicę Pomorza Zachodniego w sposób nieoczywisty i w niezwykłej formie: w polsko-niemieckiej grupie z dwoma przewodnikami – pieszo, na rowerze i w kajaku!
Odwiedzimy miejsca, które istnieją do dziś oraz te, które zostały tylko w pamięci. Wspólnie spróbujemy sobie wyobrazić dawny Szczecin i poczuć jego historię. Spotkamy nieśmiałe dźwigozaury, zajrzymy do pięknych kamienic i zagłębimy się w losy niezwykłych mieszkańców miasta. Poznamy sekrety warzenia szczecińskiego piwa, dowiemy się jak swoje dzieciństwo spędzała caryca Katarzyna i gdzie szczecinianie słuchali big-beatu. Ale to nie koniec! Wypłyniemy w krajoznawczy rejs, wejdziemy na najwyższą wieżę w mieście, posmakujemy lokalnych specjałów, a nawet usłyszymy bijące serce Carla Loewego.
Pomogą nam w tym wspaniali i doświadczeni przewodnicy miejscy, dzięki którym dowiecie się więcej, niż się spodziewacie…
Polsko-niemieckie spacery piesze zaczynają się w sobotnie i niedzielne przedpołudnia o godzinie 11:00, od lipca do końca września.
Spacery kajakowe i rowerowe organizowane są również w soboty o godzinie 11:00 – sprawdźcie kiedy i skąd startujemy!
Po zakup biletów zapraszamy na stronę www.accredi.pl/visitszczecin lub do Centrum Informacji Turystycznej w szklanym pawilonie w Alei Kwiatowej przy pl. Żołnierza Polskiego 20, tel. +48 91 434 04 40, e-mail: cit@zstw.szczecin.pl . Rejestracja będzie możliwa od 19 czerwca.
Zapamiętajcie to miejsce, bo również w Centrum Informacji Turystycznej na Alei Kwiatowej zaczynamy i kończymy większość wycieczek pieszych.
CENNIK:
Spacery pisze: 10 zł /os. (w cenie wszystkie bilety wstępu)
Spacery kajakowe: 20 zł/ os. (w cenie kajak)
Spacery rowerowe: 20 zł/ os. (spacer z własnym rowerem)
Liczba uczestników w każdym spacerze jest ograniczona.
Dla większego komfortu zwiedzania, uczestnicy spacerów zostaną zaopatrzeni w odbiornik tour guide i jednorazowe słuchawki.
W spacerach kajakowych zapewniamy Wam kajaki i kamizelki.

Aleja Kwiatowa
Plac Żołnierza Polskiego 20