Transgraniczne Spacery Miejskie

11 lipca

11 lipca  Szczecin w pigułce
Szczeciński top w jednym spacerze! Ten spacer przygotowaliśmy w szczególności z myślą o uczestnikach odwiedzających miasto po raz pierwszy. Spacer ten obejmuje najważniejsze miejsca i największe atrakcje Szczecina, przedstawiając historię regionu w sposób zwięzły, choć bogaty. Przewodnicy pokażą Wam miejsca, które Was urzekną i zadziwią. Zapraszamy na Szczecin w pigułce, podczas którego poznacie największe ciekawostki miasta!

11 lipca  Spacer kajakowy – Szczecińska Wenecja
Trasa wycieczki zostanie poprowadzona przez najpiękniejsze zakątki Odry i potrwa około trzech godzin. W trakcie spływu przewodnicy opowiedzą Wam o mijanych obiektach i związanych z nimi zdumiewających wydarzeniach z historii miasta. Od strony wody będziecie mogli zobaczyć m.in. Wały Chrobrego, Zamek Książąt Pomorskich, Basztę Siedmiu Płaszczy oraz Szczecińską Wenecję.
W wycieczce może wziąć udział każda chętna osoba, bez względu na wiek. Osoby niepełnoletnie uczestniczą w wycieczce pod opieką rodziców lub pełnoletnich opiekunów. Dwuosobowe kajaki będą czekały na miejscu startu.

Szczecin zadziwia różnorodnością i urzeka bogactwem architektury. Wiele kamienic kryje w swoich ścianach mnóstwo tajemnic, ciekawych historii i anegdot. Zapraszamy na tematyczne spacery miejskie, podczas których odkryjecie Szczecin na nowo!
Po raz kolejny spróbujemy pokazać stolicę Pomorza Zachodniego w sposób nieoczywisty i w niezwykłej formie: w polsko-niemieckiej grupie z dwoma przewodnikami – pieszo, na rowerze i w kajaku!
Odwiedzimy miejsca, które istnieją do dziś oraz te, które zostały tylko w pamięci. Wspólnie spróbujemy sobie wyobrazić dawny Szczecin i poczuć jego historię. Spotkamy nieśmiałe dźwigozaury, zajrzymy do pięknych kamienic i zagłębimy się w losy niezwykłych mieszkańców miasta. Poznamy sekrety warzenia szczecińskiego piwa, dowiemy się jak swoje dzieciństwo spędzała caryca Katarzyna i gdzie szczecinianie słuchali big-beatu. Ale to nie koniec! Wypłyniemy w krajoznawczy rejs, wejdziemy na najwyższą wieżę w mieście, posmakujemy lokalnych specjałów, a nawet usłyszymy bijące serce Carla Loewego.
Pomogą nam w tym wspaniali i doświadczeni przewodnicy miejscy, dzięki którym dowiecie się więcej, niż się spodziewacie…
Polsko-niemieckie spacery piesze zaczynają się w sobotnie i niedzielne przedpołudnia o godzinie 11:00, od lipca do końca września.
Spacery kajakowe i rowerowe organizowane są również w soboty o godzinie 11:00 – sprawdźcie kiedy i skąd startujemy!
Po zakup biletów zapraszamy na stronę www.accredi.pl/visitszczecin lub do Centrum Informacji Turystycznej w szklanym pawilonie w Alei Kwiatowej przy pl. Żołnierza Polskiego 20, tel. +48 91 434 04 40, e-mail: cit@zstw.szczecin.pl . Rejestracja będzie możliwa od 19 czerwca.
Zapamiętajcie to miejsce, bo również w Centrum Informacji Turystycznej na Alei Kwiatowej zaczynamy i kończymy większość wycieczek pieszych.
CENNIK:
Spacery piesze: 10 zł /os. (w cenie wszystkie bilety wstępu)
Spacery kajakowe: 20 zł/ os. (w cenie kajak)
Spacery rowerowe: 20 zł/ os. (spacer z własnym rowerem)
Liczba uczestników w każdym spacerze jest ograniczona.
Dla większego komfortu zwiedzania, uczestnicy spacerów zostaną zaopatrzeni w odbiornik tour guide i jednorazowe słuchawki.
W spacerach kajakowych zapewniamy Wam kajaki i kamizelki.

11 lipca

Aleja Kwiatowa