Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Trening Umiejętności Społecznych dla dzieci 6-13 lat

6 kwietnia - 15:30

Zapraszam do zapisów do nowych grup kształtujących umiejętności społeczne, w najbliższym czasie dla dzieci w wieku 6-13 lat.
Trening umiejętności społecznych obejmuje cykl spotkań warsztatowych dla osób wykazujących zaburzenia zachowania oraz dysfunkcje w zakresie relacji interpersonalnych. Zajęcia grupowe skierowane są do osób zdiagnozowanych w kierunku ADHD, Zespołu Aspergera, wysokofunkcjonującego autyzmu, nieśmiałych, z tendencją do wybuchów złości i chwiejności emocjonalnej, zaburzonych pod względem relacji interpersonalnych, ich nawiązywania i utrzymywania z rówieśnikami oraz dorosłymi, stosowania się do norm społecznych, a także adaptowania się do nowych życiowo sytuacji. Zajęcia mają na celu poprawę funkcjonowania poprzez zmianę zachowań nieakceptowanych na pożądane i społecznie akceptowane. Zajęcia realizowane są w trybie indywidualnym i grupowym z podziałem na grupy wiekowe i/lub rodzaj zaburzenia. Program zajęć jest planowany według ustalonego cyklu oraz indywidualnie.
Zajęcia skierowane są do dzieci w wieku 6-13 lat i więcej (po zgłoszeniu i utworzeniu grupy), które otrzymały już diagnozę wskazującą na potrzebę uczestniczenia w warsztatach kształtujących zachowania społeczne oraz dzieci, których rodzice, opiekunowie bądź nauczyciele wskazują na taką konieczność niezależnie od posiadania określającej dokumentacji (orzeczeń, opinii, innych).
Do grup można dołączać w trakcie trwania cyklu, jednak nie póżniej niż na 3 zajęciach.
Przed zakwalifikowaniem do grupy niezbędna jest indywidualne spotkanie kwalifikacyjne z dzieckiem i opiekunem.
Najbliższe terminy warsztatów:

Grupa TUS – 10-13 lat –
6 kwietnia 2019 r., g. 15.30-16.30
13 kwietnia 2019 r., g. 14.30-15.30
27 kwietnia 2019 r., g. 14.30-15.30

Grupy TUS dla dzieci do 6 lat i powyżej 13 lat będą organizowane zależnie do zgłoszeń, minimalnie 3 osoby w grupie, maksymalnie 10 osób.
Ilość spotkań w grupach – 6 w jednym cyklu zajęć, 1 raz w tyg. lub 1 raz na 2 tyg. Po 6 spotkaniach odbędą się konsultacje podsumowujące pierwszy cykl i omówienie dalszych działań, odrębnie dla każdego dziecka. Podczas trwania cyklu mozna dołączać do zajęć jednak nie pożniej niż na 3 warsztacie.

Kolejny cykl od początku rozpocznie się w połowie maja.

Cennik zajęć:
Udział w docelowej cyklicznej grupie TUS – 30-45 zł/os.
Konsultacja podsumowująca warsztat dla rodziców, opiekunów – bezpłatnie.
Spotkania indywidualne – od 70-100 zł.

Konsultacje domowe lub obserwacje, konsultacje w miejscu nauki dziecka – od 90-180 zł za spotkanie – zależnie od miejsca, czasu trwania i rodzaju konsultacji.

W przypadku większej liczby dzieci z jednej rodziny lub wyjątkowej sytuacji w innym przypadku – rabat (do uzgodnienia)

ZAPISY:
Po wysłaniu maila zgłoszeniowego otrzymają Państwo niezbędne informacje dotyczące wydarzenia oraz informacje o sposobie opłaty.
e-mail: pedagog.tus@gmail.com

Zapraszam 🙂
Prowadząca – Monika Załoga
Organizatorzy:
Monika Załoga Usługi Pedagogiczne
Szarwiło Gabinety Specjalistyczne

(informacja ze strony wydarzenia)

Szczegóły

Data:
6 kwietnia
Czas:
15:30
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/2057717751194280/

Miejsce

Gabinet Psychoterapii „Psyche” Pola Szarwiło-Węgielska
ul. Wielkopolska 21/1
Szczecin,
+ Google Map