Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

V Rodzinny Rajd Rowerowy „Do Rezerwatu Świdwie z Gryfusem”

4 października - 09:30 - 16:00

Zapraszamy gorąco na V Rodzinny Rajd Rowerowy „Do Rezerwatu Świdwie z Gryfusem”.
Długość trasy: około 30 km (15km w jedną stronę)
Tempo jazdy bardzo rekreacyjne (10 km/h).
Tak aby nawet najmłodsi dali radę więc możliwe postoje co 5km.
Rowerowy Rajd Rodzinny jest zaproszeniem na wspólną wycieczkę rowerową nad jezioro Świdwie całych rodzin.
Ze względu na fakt, że wydarzenie jest skierowane także do najmłodszych miłośników turystyki rowerowej, może zostać przełożony na inny termin jeżeli będą bardzo niesprzyjające warunki atmosferyczne.
Miejsce zbiórki: parking przy kościele pw. Św. Brata Alberta (Szczecin Głębokie)
Godzina zbiórki: 9:30
Rozpoczęcie rajdu: 10:00
Udział w rajdzie jest bezpłatny.
Ze względu na obowiązujące obostrzenia związane z pandemią koronawirusa SARS-CoC-2 w wydarzeniu będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 150 osób. Wkrótce rozpoczniemy OBOWIĄZKOWE ZAPISY.
Wydarzenie współfinansowane ze środków z budżetu województwa zachodniopomorskiego w ramach Program Społecznik – Społecznik na lata 2019-2021 – Program Marszałkowski.
Regulamin Rowerowego Rajdu Rodzinnego „Do Rezerwatu Świdwie z Gryfusem”
1. Organizatorem rajdu jest Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus. Przejazd ma na celu podziwianie piękna krajobrazu Puszczy Wkrzańskiej oraz integrację z innymi miłośnikami turystyki rowerowej.
2. W wyjeździe mogą uczestniczyć całe rodziny ale osoby niepełnoletnie mogą uczestniczyć wyłącznie pod opieką opiekuna prawnego. SKR Gryfus nie ponosi odpowiedzialności za żadnego z uczestników wyjazdu, za jego zachowanie, zaniedbanie czy zaniechanie w jakikolwiek sposób. Każdy z uczestników odpowiada sam za siebie i ponosi konsekwencje swojego zachowania, zaniedbania czy zaniechania. Udział w rajdzie wymaga wcześniejszej rejestracji, która jest OBOWIĄZKOWA ze względu na limit 150 uczestników wynikający z trwającej pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 (zapisy rozpoczną się w niedzielę 27.09.2020r.).
3. Każda osoba, która bierze udział w wyjeździe, robi to na własną odpowiedzialność i powinna ubezpieczyć się we własnym zakresie. Osoby niepełnoletnie tylko pod opieką swojego prawnego opiekuna.
4. Rower musi spełniać wymogi odpowiednich przepisów prawnych obowiązujących na terenie Polski, w tym musi być wyposażony w oświetlenie przednie i tylne.
5. Chociaż przepisy tego nie wymagają, dla własnego bezpieczeństwa należy OBOWIĄZKOWO wyposażyć się w KASK ROWEROWY.
6. Należy pamiętać o zabraniu zapasowej dętki, zestawu naprawczego oraz innych akcesoriów potrzebnych do wymiany dętki i naprawy roweru jeżeli zajdzie taka potrzeba. SKR Gryfus nie zapewnia wsparcia serwisowego ani żadnego innego wsparcia poza dobrym humorem podczas wyjazdu.
7. Wszystkich uczestników obowiązują przepisy Prawa o ruchu drogowym. Większość trasy pokonamy ścieżkami rowerowymi.
8. Tempo jazdy: 5 -10 km/h (dostosowane do możliwości najmłodszych uczestników wycieczki). Dystans do pokonania: około 30 km.
9. Uczestnik, który wycofa się na trasie ze wspólnej jazdy, musi powiadomić organizatora (tel. 514-099-029)oraz we własnym zakresie zorganizować sobie bezpieczny transport do miejsca startu lub powrót do domu.
10. SKR Gryfus nie pobiera za udział w wyjeździe żadnej opłaty.
11. Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu. Jednak ze względu na fakt, że wyjazd jest adresowany także dla najmłodszych miłośników turystyki rowerowej, zostanie odwołany przy niesprzyjających warunkach pogodowych.
12. Wyżywienie we własnym zakresie. Nad jeziorem Świdwie planowane jest wspólne ognisko więc zachęcamy do zabrania kiełbasek na ognisko oraz prowiantu.
13. Obecność uczestnika wycieczki jest potwierdzeniem, że zapoznał się z regulaminem, zrozumiał jego treść i w pełni akceptuje jego zapisy, w szczególności fakt, że sam jest odpowiedzialny za swoje czyny czy brak odpowiedniego przygotowania do wyjazdu.
(informacja ze strony wydarzenia)
Zapisz się na newsletter bloga!
Bądź zawsze na bieżąco i uzyskaj dostęp do ekstra treści!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania newslettera oraz informacji o nowościach i usługach Miasta Atrakcji. Szczegóły przetwarzania danych znajdziesz tutaj.
Please follow and like us:

Szczegóły

Data:
4 października
Czas:
09:30 - 16:00
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/events/436548687315042/

Miejsce

Jezioro Głębokie
Szczecin, + Google Map