Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Wakacje w Ogrodzie Różanym

25 sierpnia 2019 - 11:00 - 14:00

25 sierpnia, niedziela

godz.11.00-14.00, Ogród Różany

WARSZTATY:

KOGUCIKI NA PATYKACH I NIE TYLKO  – PO POLSKICH DRÓŻKACH

Warsztaty z symbolem koguta na patyku lub zawieszka – nawiązanie do znaczeń w polskiej kulturze.

KOSZYCZEK

Warsztaty wyplatania z papierowej wikliny, która powstaje z cieniutkich rurek z papieru. Jest to wykorzystanie papieru na drodze recyklingu. Ta metoda pozwala stworzyć przeróżne kompozycje, które są użyteczne w domu- koszyk, abażur, ozdobną doniczkę.

POLSKI TEATR – POLSKA-ZNAKI SZCZEGÓLNE

Spotkanie  warsztatowe z Marysią Dąbrowską, znana najmłodszym z brawurowej roli Pippi w spektaklu Teatru Lalek Pleciuga „Pippi Pończoszanka”. Tym razem do działania zaprosimy dorosłych, którzy wezmą udział w zabawie przygotowanej dla nich przez dzieci. To dzieci będą wymyślać i tworzyć reguły tego spotkania, a co najważniejsze wcielą się w rolę prowadzących.

BOREK I BOGOWIE SŁOWIAN

Czytanka interaktywna. Bohater książki – Borek – przenosi się w czasie, podróżuje po krajach słowiańskich i spotyka poszczególnych bogów. Ujeżdża czarnego konia Trzygłowa, niesiony jest śpiewem Bojana, umyka przed wielkim odyńcem z Radogoszczy, spotyka wilkołaki, Rodzanice, Leszyja. Poszukuje złotego posążka Triglava, którego w dziupli drzewa ukryją słowiańscy żercy.

godz. 12.00-13.00, Ogród Różany

Koncert „Echa Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie – Czesław Niemen, Helena Majdaniec, Karin Stanek”. Występ ma celu przypomnienie laureatów szczecińskiego festiwalu, imprezy lat 60., będącej jedną z najbardziej  inspirujących wydarzeń, które zmieniły muzyczna mapę Polski. W niedzielnym koncercie udział wezmą: Andrzej Szpak, Swietłana  Lewicka, Anna Kowalewska i Tomasz Szpak. Wykonane zostaną takie piosenki jak Zakochani są wśród nas, O mnie się nie martw, Sen o Warszawie, Jednego serca, Dziwny jest ten świat i inne.

Szczegóły

Data:
25 sierpnia 2019
Czas:
11:00 - 14:00
Strona internetowa:
https://saa.pl/aktualnosc/wakacje-w-ogrodzie-rozanym

Miejsce

Różanka
ul.Pawła Jasienicy 3
Szczecin, 70-002
+ Google Map