• To event minęło.

godz.11.00-14.00

WARSZTATY

TWORZĘ WIĘC JESTEM

Inspiracją i  artystycznym punktem wyjścia do działań animacyjnych jest motyw drzewa.  Drzewa stanowią nieodłączną część naszego świata. Widziały  i pamiętają wiele. Niektóre z nich mają po kilkaset lat. Motyw drzewa obecny jest w sztuce od zawsze.

ROZWESOŁKI, SZELESTWORY I INNE POTWORY

Ciocia Fika zaprasza do zabawy z wyobraźnią, punktem wyjścia do działań plastycznych będą wiersze Joanny Papuzińskiej i Doroty Kasjanowicz z tomików pozezji „Rozwesołki” i „Szelestwory i inne potwory”, narysuj, wytnij i pokoloruj swojego rozwesołka lub potwora. Działanie animujące rodziny do spędzania czasu z dzieckiem.

godz. 12.00-13.00, Ogród Różany

Koncert szczecińskiej grupy artystycznej ARFIK, która została powołana do życia 32 lata temu przez pedagoga, muzyka, kompozytora wszystkich arfikowych piosenek – Ryszarda Leoszewskiego. Autorką tekstów i inscenizacji jest szczecińska pisarka i poetka – Barbara Stenka – związana z zespołem od 23 lat. Na „Różankowej” scenie Arfik zaśpiewa (i zatańczy!) utwory znane szczecińskiej publiczności, a także piosenki z nowej płyty pt. „Wstęp wolny”.

godz.13.00-14.00

ŻYWE OBRAZY

Warsztat teatralny, który bazować będzie na pracy zespołowej wszystkich uczestników zajęć. W toku pracy grupa wybierze obrazy malarskie, które potem będzie ożywiać. Punktem wyjścia poszukiwań będzie zarówno klasyka, jak i sztuka współczesna, bogata w swej różnorodności. Zadamy sobie pytanie, co zrobiłyby bohaterowie obrazów, gdyby mogli je opuścić?

godz. 17.00-18.00, Ogród Różany

Koncert z okazji 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Kwartet instrumentalny i soliści zaprezentują utwory, które rozbrzmiewały na barykadach walczącej Warszawy. Na scenie pojawi się „listonosz” z poczty harcerskiej zwany „roznosicielem radości” a także 15 – letnia sanitariuszka Powstania Warszawskiego – żołnierz bez karabinu.

W koncercie wezmą udział: Iwona Radin-Rutkowska – flet  i  wokal, Dianna Domagała – skrzypce i wokal, Katarzyna Kupny – wiolonczela, Daria Górska – wokal, Aleksandra Górska – wokal, Włodzimierz Radin-Rutkowski – altówka, Krzysztof Machowski – wokal, Jakub Gadomski – wokal, Michał Wiśniewski – akordeon i piano, Dariusz Koronczewski -prowadzenie koncertu i wokal.

Różanka
ul.Pawła Jasienicy 3