Warsztaty dla dzieci – Kuchnia francuska

20 września - 11:00 - 15:00

130zł
Zapraszamy dzieci w kulinarną podróż do Francji. Na warsztatach opowiemy Wam o zwyczajach kulinarnych tego kraju, oraz przygotujemy klasyczne dania kuchni francuskiej pod okiem Leszek Wodnicki – uczestnika MasterChefa. Dowiecie się jak przygotować croque monsieur – najpopularniejszą, sycącą francuską kanapkę podawaną na ciepło. Każdy z Was przygotuje swoją wytrawną mini tartę ze swoimi ulubionymi dodatkami. Poznacie również historię i przepis na najsmaczniejsze naleśniki kuchni francuskiej czyli crêpes Suzette. To jeden z najsłynniejszych deserów świata! Do picia będzie pyszna gorąca czekolada.
1. croque monsieur ( tł. chrupiący pan) – francuska kanapka z chleba tostowego z serem i szynką ·
2. wytrawne tarteletki z różnymi dodatkami·
3. crêpes Suzette z pomarańczami ·