Warsztaty w Natuli: Minimediacje

24 listopada - 11:00 - 16:00

120zł

Księgarnia Natuli w Szczecinie, Mini mediacje i Katarzyna Dworaczyk zapraszają rodziców, nauczycieli, edukatorów, na warsztaty minimediacji.

Będziemy uczyć się towarzyszyć dzieciom w konflikcie. Wykorzystamy do tego metodę SNO, która jest oparta na takich narzędziach jak Mikro-kręgi, mediacje sądowe i spójne z Porozumieniem bez Przemocy, towarzyszenie innym w procesie złości.
SNO to SŁYSZĘ – NAZYWAM – OTWIERAM OKNO. Metoda, którą Katarzyna Dworaczyk dzieli się od wielu lat, jest „testowana na dzieciach”. Jak mówi trenerka – uczestnicy moich spontanicznych, terenowych Mini Mediacji szybko dawali mi feedback, po prostu odchodzili, gdy na przykład, wiedziałam lepiej, lub prosiłam, żeby powtórzyli, czego chce koleżanka lub właśnie do mnie przychodzili, gdy wybierałam dawanie uwagi i stwarzanie przestrzeni na samodzielność i kreatywność.

Pewnie chcielibyście wiedzieć kim jest Katarzyna Dworaczyk? Od momentu, kiedy ponad dziesięć lat temu poznała Porozumienie bez Przemocy Marshalla Rosenberga integruje je w swoim życiu; w pracy, na szkoleniach, w rodzinie. Zaczęło się od książki, następnie warsztaty z Evą Rambala, mediacje NVC z Anią Mills i Ewą Orłowską i Agnieszką Pietlicką.
Już pracując w Empiku, jako mentorka i trenerka obsługi klienta, starała się uspójnić korporacyjne wymogi do filozofii NVC. Formalnie do zawodu trenerki przygotowała się w Akademii Trenerów Wyższej Szkoły Psychologii Społecznej w Warszawie. Od tego czasu, wspólnie z trenerem z zespołu DU przez 5 lat wspólnie pisali i przeprowadzali szereg szkoleń inspirowanych ideami Rosenberga dla biznesu.
Po urodzeniu córki i zakończeniu procesu certyfikacji Mediatorki Sądowej w 2013, zebrała swoje doświadczenie z biznesu, połączyła z procesami, które poznała na warsztatach i stworzyła metodę SNO rozwiązywania konfliktów z i między dziećmi. Od tego momentu współpracuje z przedszkolami, szkołami i instytucjami w całej Polsce, prowadząc warsztaty, wykłady i grupy praktyczne.

Oprócz pracy trenerskiej i terapeutycznej działa artystycznie – napisała książkę „Wszystko, co jest teraz zaczęło się tam”, w której zilustrowała wydarzenia ze swojego dzieciństwa, publikuje opowieści graficzne w Polsce i za granicą, w ramach rezydencji artystycznych i wystaw pokazuje ludzkie ludzkie historie, wyprowadzane z nich prawdy o życiu – ludziach, relacjach, świecie. Tworzy filmy dokumentalne o babciach, które przeżyły II wojnę światową.

Obecnie z Agnieszką Pietlicką tworzą Fundację „Miejsce Ludzi”.
więcej tutaj: http://grl.zone/katarzynadworaczyk

Koszt: