• To event minęło.

Wędrujące Drzewa – II Street Day na Rayskiego!

30 czerwca - 11:00 - 18:00

Ulica zielona kontra betonowa – a Ty, którą wybierasz? Jeśli tak jak my jesteś po zielonej stronie mocy, to pomóż nam zadziwić wszystkich angażując się w nowy projekt Szczecińskiego Ruchu Miejskiego – Wędrujące Drzewa!

Pierwszą ulicą, na którą zawędrują nasze drzewa na kółkach będzie właśnie Rayskiego, czemu towarzyszyć będzie druga edycja Street Day na tej ulicy. Zanim jednak otworzymy ją dla ludzi to przemaszerujemy uroczyście z naszymi drzewami na trasie od placu Armii Krajowej do ulicy Rayskiego. Niech o Wędrujących Drzewach dowie się cały Szczecin!

Podczas święta ulicy ponownie szykujemy moc atrakcji, o których więcej już niebawem! Wszystkich mieszkańców, przedsiębiorców, działaczy zainteresowanych wsparciem imprezy lub jej współtworzeniem zapraszamy do kontaktu.

O co tak naprawdę chodzi z wędrującymi drzewami?

✓ Ustawimy 15 drzew na specjalnych wózkach na wybranej ulicy Szczecina czemu towarzyszyć będzie uroczysta parada na tej ulicy i wydarzenia towarzyszące;

✓ Drzewa pozostaną na danej ulicy pod opieką chętnych mieszkańców przez dany okres czasu;

✓ Po upływie określonego czasu drzewa powędrują na kolejną ulicę Szczecina!

Co chcemy osiągnąć?

✓ Pokazać, jak pozytywnie zmienia się estetyka przestrzeni pod wpływem zieleni, szczególnie wysokiej;

✓ Przekonać, że drzewa mają realny wpływ na jakość naszego życia;

✓ Zaangażować mieszkańców w kształtowanie swojego miasta!

Dzięki podobnemu projektowi prowadzonemu w Monachium od wielu lat udało się zasadzić w mieście setki drzew! Mieszkańcy, którzy poznali korzyści mieszkania na zielonej ulicy, nie chcieli stracić takiej perspektywy i zabiegali o zasadzenie drzew na stałe.

Nasz projekt wymaga jednak nie tylko wsparcia osobowego, ale również pieniężnego. Mimo otrzymania na jego realizację Mikrodotacji, przyznanej nam przez Sektor 3, wciąż potrzebujemy środków, gdyż pokryje ona jedynie niewielką część potrzeb.

Na co potrzebne nam są środki?
✓ Na zakup i transport drzew
✓ Na przygotowanie wózków do „wędrówki” drzew na kolejne szczecińskie ulice
✓ Na organizację wydarzeń towarzyszących – Street Day / Święto Ulicy

Zachęcamy do wsparcia projektu tutaj:

Zapraszamy także do zgłoszeń wolontariuszy, którzy będą pomagali w uroczystym przemarszu drzewek – bez Was nie damy rady!

Więcej informacji wkrótce!

Rayskiego