• To event minęło.

Wieczne mity – wakacje w bibliotece

12 lipca - 13:00 - 14:00

Uczestników wakacyjnych zajęć w filii bibliotecznej nr 4 serdecznie zapraszamy w lipcowe środy i czwartki, w godz. 13.00-14.00 do udziału w wyprawie do krainy starożytnej mitologii. Barwne opowieści o dawnych bogach, herosach i niezwykłych stworzeniach przekonują, że bohaterowie mitologii nadal obecni są we współczesnym świecie. Ślady ich bytności odnaleźć można choćby w różnych wyrażeniach i zwrotach językowych.
Podczas cotygodniowych spotkań dzieci będą mogły poznać mity starożytnych Greków i Rzymian, a potem sprawdzić swoją wiedzę, uczestnicząc w literackich zabawach, konkursach oraz warsztatach plastycznych. Program zajęć przygotowany został w oparciu o książkę Katarzyny Marciniak pt. „Moja pierwsza mitologia”.

12 lipca

Filia Biblioteczna nr 4