Wystawa kultowych motocykli

19 listopada - 4 grudnia

Pora odświeżyć dawne wspomnienia! Od 15 listopada do 4 grudnia w pasażu naszej galerii handlowej miłośnicy polskich jednośladów będą mogli podziwiać wyjątkowe egzemplarze kultowych motocykli marki Junak i zapoznać się z ich historią.

Wśród eksponatów pojawią się prawdziwe legendy i obiekty marzeń wielu motocyklistów. Na wystawie będzie można obejrzeć kilka kultowych modeli znanych miłośnikom motoryzacji z czasów PRL. Będą wśród nich produkowane w Szczecińskiej Fabryce Motocykli modele Junak M10 z 1961 roku z wózkiem bocznym W03A, Junak M10 z doczepionym wózkiem bocznym „Sum”, rajdowa wersja motocykla Junak M07R oraz Junak M07 z 1959 roku z doczepionym unikatowym wózkiem bocznym w wersji „Sum LUX” z 1958 roku o numerze ramy 011, pochodzącego z pierwszego tygodnia produkcji.

Sentymentalną podróż w przeszłość ułatwią dodatkowe eksponaty, wśród których znajdą się oryginalne instrukcje obsługi motocykli Junak, a także artykuły prasowe z lat 50. i 60. XX wieku, opisujące nowinki techniczne zastosowane w prezentowanych na wystawie pojazdach.  Dzięki temu odwiedzający będą mogli przywołać wspomnienia z poprzednich dekad lub wzbogacić znajomość historii motoryzacji.

Wystawa motocykli Junak będzie dostępna od 15 listopada do 4 grudnia w pasażu naszej galerii handlowej w godzinach obiektu, czyli od godz. 9:00 do 21:00.

Serdecznie zapraszamy!

Start: