Wystawa w Pleciudze: Nasz teatr w plakacie

4 grudnia 2018 - 31 stycznia 2019

We wtorek 4 grudnia o godzinie 14.00 zapraszamy do foyer Teatru Lalek „Pleciuga” na otwarcie wystawy prezentującej plakaty, jakie od lat 60. powstawały na zamówienie szczecińskiego teatru lalek.

Wśród plakatów zobaczymy prace m.in. Edwarda Lutczyna, Leszka Mądzika, Alicji Gapińskiej, czy Kai Depty-Kleśty. Będzie to podróż przez zmieniające się style i trendy w polskim plakacie teatralnym, które omówi wielokrotnie nagradzany w kraju i za granicą, ceniony grafik, asystent profesora Żebrowskiego w Pracowni Plakatu Akademii Sztuki w Szczecinie – Piotr Depta-Kleśta.
Na wystawie zaprezentowane zostaną plakaty pochodzące z archiwum Teatru Lalek „Pleciuga”.
Ekspozycja czynna będzie do 31 stycznia 2019.

Start:
4 grudnia 2018