XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem „Lubimy czytać polskich autorów!”/ONLINE

28 maja - 2 czerwca

28 maja (piątek)
godz. 13.00: Lubimy czytać polskich autorów! – Roksana Jędrzejewska-Wróbel
Spotkanie z pisarką Roksaną Jędrzejewską-Wróbel, autorką książki „Florka. Z pamiętnika ryjówki” ze Złotej Dwudziestki Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.
Fragment książki przeczyta Katarzyna Żak, Ambasadorka kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”
godz. 18.00: Projekcja filmu z serii „Pamiętnik Florki” dzięki uprzejmości Studia Filmowego ANIMA-POL. Dziękujemy!
29 maja (sobota)
godz. 13.00: Lubimy czytać polskich autorów! – Grzegorz Kasdepke
Spotkanie z pisarzem Grzegorzem Kasdepke, autorem książek „Detektyw Pozytywka” oraz „Kacperiada” ze Złotej Dwudziestki Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.
Fragment książki przeczyta Cezary Żak, Ambasador kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.
30 maja (niedziela)
godz. 13.00: Lubimy czytać polskich autorów! – Joanna Fabicka
Spotkanie z pisarką Joanną Fabicką, autorką książki „Rutka” ze Złotej Dwudziestki Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.
Fragment książki przeczyta Teresa Lipowska, Ambasadorka kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”
31 maja (poniedziałek)
godz. 13.00: Lubimy czytać polskich autorów! – Marcin Kozioł
Spotkanie z pisarzem Marcinem Koziołem, autorem książki „Tajemnica przeklętej harfy” ze Złotej Dwudziestki Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.
Fragment książki przeczyta Joanna Racewicz, Ambasadorka kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”
godz. 15: Michał Rusinek czyta swoje „Wierszyki domowe”, książkę ze Złotej Dwudziestki Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.
1 czerwca (wtorek)
godz. 13.00: Lubimy czytać polskich autorów! – Barbara Kosmowska
Spotkanie z pisarką Barbarą Kosmowską, autorką książek „Pozłacana rybka” oraz „Gwiazda z pierwszego piętra” ze Złotej Dwudziestki Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”.
Fragment książki „Pozłacana rybka” przeczyta Anna Czartoryska-Niemczycka, Ambasadorka kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.
godz. 15.00: Kiedy byłem małym chłopcem… Spotkanie z autorami książek ze Złotej Dwudziestki Fundacji „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”, m.in. Pawłem Beręsewiczem, Wojciechem Cesarzem, Grzegorzem Kasdepke, Marcinem Koziołem, Michałem Rusinkiem, Tomaszem Samojlikiem, Łukaszem Wierzbickim.
2 czerwca (środa)
Ósmy Dzień Tygodnia
godz. 11.00: Lubimy czytać polskich autorów! Spotkanie z autorami opowiadań z tomu „Gorzka czekolada i inne opowiadania o ważnych sprawach”: Pawłem Beręsewiczem, Wojciechem Cesarzem, Barbarą Kosmowską, Katarzyną Ryrych, Katarzyną Terechowicz.
O książce opowie Małgorzata Ostrowska-Królikowska, Ambasadorka kampanii „Cała Polska czyta dzieciom”.
Przygotowanie i prowadzenie wszystkich spotkań: Dorota Koman.
Wydarzenia Tygodnia odbywają się w przestrzeni wirtualnej na Facebooku fundacji fb.com/calapolskaczytadzieciom, a materiały znajdują się na stronie internetowej www.calapolskaczytadzieciom.pl.

Start:
Koniec: