Zielony latawiec. Przyjaźń przez 6 kontynentów

19 września - 11:00 - 15:00

Zapraszamy Was do zaprzyjaźnienia się z książką „Zielony latawiec. Przyjaźń przez 6 kontynentów”, którą spisała Julita Pasikowska-Kalica, a zrysowało 40 ilustratorów z całego świata. Stworzyli swoje interpretacje przyjaźni i podzieliło się z nami w książce. Wiodącą ilustratorka jest absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Szczecinie – Aleksandra Szwajda.
Podróż Latawca to nie tylko wyprawa do kilkudziesięciu krajów śladami przyjaźni. To także edukacyjna wycieczka, podczas której znajdziecie odpowiedzi na pytania skąd pochodzą dalmatyńczyki, który kraj ma aż trzy stolice, gdzie wybiera się królową róż lub kiedy utkano pierwszy dywan.
Zabierzcie się z nami śladem kolorowej wstążki Latawca, żeby poznać wyjątkowych ludzi, różnorodne kultury i w końcu zapytać samego siebie – czym jest dla mnie przyjaźń?
W związku z pandemią i kameralnego miejsca w naszej księgarni nie możemy zaplanować spotkania w znanej wam formie. Dlatego wprowadzamy rotacyjne spotkania z autorkami książki. Przez cały dzień możecie spotkać Olę Szwajdę, która chętnie wam porysuje w książce, a jaskółki donoszę, że być może również autorka Julita Pasikowska-Kalica również do Szczecina przyjedzie. Przygotujemy elementy do wykonania własnego latawca, które zabierzecie ze sobą.
Aleksandra Szwajda, niepoprawna romantyczka i marzycielka. Lubi bujać w obłokach i kolorować w myślach szarą rzeczywistość, a potem dzielić się nią z innymi. Na c dzień mieszka w Szczecinie, gdzie studiowała grafikę na Akademii Sztuk Pięknych. Ola jest miłośniczką kultury skandynawskiej. Kocha wikingów, psy, lisy i skarpetki nie do pary.
Julita Pasikowska-Kalica, z wykształcenia reżyser filmowy oraz fotograf. Na co dzień pracuje jako copywriter i prowadzi bloga z recenzjami książek dla dzieci Bajkochłonka. „Zielony Latwiec. Przyjażń przez 6 kontynentów” to jej drukowany debiut.
W związku z panującą pandemią wirusem SARS-CoV-2 prosimy o zachowanie dystansu społecznego oraz zachowaniem higieny rąk poprzez dezynfekcję dostępną w naszej księgarni

Kluboksięgarnia Fika
aleja Jana Pawła II 8