Miasto Atrakcji - inspiracje dla rodziców nie tylko ze Szczecina
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

ZOO LOG ART. Z notatnika zoologa – warsztaty dla dzieci w ramach Międzynarodowego Dnia Dziecka

1 czerwca 2019 - 12:00 - 14:00

1zł

Czas wolny można spędzać na wiele różnych sposobów, ale w tym wyjątkowym dniu zapraszamy dzieci w wieku 6-12 lat wraz z rodzicami i opiekunami do  Muzeum Sztuki Współczesnej na warsztaty plastyczno-językowe zatytułowane „ZOO LOG ART.  Z notatnika zoologa, czyli o zwierzętach i sztuce współczesnej”, które będą realizowane na wystawie „ZOOESTETYKA. Zwierzęta w sztuce”, w Muzeum Sztuki Współczesnej, ul. Staromłyńska 1.

Podczas warsztatów wybierzemy się do świata sztuki i zwierząt, poznamy różnorodne prace współczesnych artystów (collage, grafika, malarstwo, instalacje…), podejmujących temat zwierząt w sztuce. Stworzymy prace plastyczne w technice papieroplastyki: ssaka, owada czy gada…, które będzie można zabrać do domu. W muzeum czekać na Was będzie również  gra słowotwórcza, która pomoże odkryć/zilustrować/opisać (w notatniku zoologa) nieznane dotąd zwierzę. W specjalnie przygotowanym miejscu odnajdziecie książki, informacje oraz ciekawostki  na temat niezwykłych zwierząt takich jak np. Bocian Butodziobny, Okapim czy  Mrówka – Panda.

W trakcie zajęć usłyszycie również dźwięki natury, głosy i odgłosy dzikich zwierząt, powędrujecie do niesamowitej groty, tajemniczych malowideł naskalnych w Jaskini Lascaux.

Na dzieci będzie czekała również gra muzealna, specjalnie przygotowane karty z zagadkami, zadaniami i puzzlami.

Prowadząca: Agata Kamińska

Miejsce: Muzeum Sztuki Współczesnej, ul Staromłyńska 1

Czas trwania: godz. 12.00-14.00

Wstęp: 1 zł

Bez zapisów

(informacja ze strony wydarzenia)

Zapisz się na newsletter bloga!
Bądź zawsze na bieżąco i uzyskaj dostęp do ekstra treści!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania newslettera oraz informacji o nowościach i usługach Miasta Atrakcji. Szczegóły przetwarzania danych znajdziesz tutaj.

Miejsce

Muzeum Narodowe
ul. Wały Chrobrego 3
Szczecin, 70-500
+ Google Map
Strona internetowa:
http://muzeum.szczecin.pl