dla dzieci, Szczecin, wydarzenia

Majówka 2019 w Szczecinie!

OTWARCIE SEZONU W MIEJSKIEJ STREFIE LETNIEJ

Z Miejską Strefą Letnią wystartujemy w z przytupem. Cały weekend będzie obfitował w atrakcje i dobrą zabawę. Od samego rana Wyspa Grodzka będzie zapełniona animacjami i warsztatami dla dzieci.

W sobotę, 4 maja w Miejskiej Strefie Letniej pojawi się Flowup wraz ze swoją Akademią Surfera, gdzie pod okiem instruktorów będzie można wziąć udział w szkoleniach, konkursach i zabawach. Tuż obok powstanie strefa trickboard z deską do ćwiczeń do treningu dla osób w każdym wieku. Pierwszy dzień w Miejskiej Strefie Letniej będzie obfitował w aktywny wypoczynek, bo kolejną strefą, która pojawi się na Wyspie Grodzkiej będzie Slackline, czyli dyscyplina sportowa polegająca na chodzeniu i jak najdłuższym utrzymaniu się na elastycznej taśmie oraz wykonywaniu różnego rodzaju trików / ewolucji. Nie zabraknie także ogromnej trampoliny, basenu z kulkami czy kolorowego laboratorium dla małych inżynierów Mały Inżynier Szczecin.

Drugi dzień naszego weekendu na Wyspie Grodzkiej zapowiada się bardzo marynistycznie. Do wszystkich animacji dołączą jeszcze żeglarskie warsztaty, rozpoczęcie sezonu żeglarskiego w North East Marinie oraz regaty z Polish Match Tour – Sailing World Cup.

Przez cały dzień zapraszamy do strefy animacji żeglarskich ,,Gry Morskie”, w której będzie można zagrać w gigantyczne statki, nauczyć się wiązania węzłów żeglarskich czy alfabetu Morse’a.

Otwarcie sezonu w Miejskiej Strefie Letniej odbędzie się 4 i 5 maja w godz. sobota od 11:00 do 22:00, niedziela od 11:00 do 17:00.

Będzie z nami także Szczecińskie WOPR – stoisko profilaktyczne, nauka pierwszej pomocy oraz rzut kołem i rzutką ratowniczą. Pokaz samochodu ratowniczego oraz skutera wodnego.

(informacja ze strony wydarzenia)

ROZPOCZNIJ SEZON NA MOTORÓWCE

Klaudynka, Tereńka, Małgorzatka, Romka, Ewuśka i Danuś są już gotowe do kolejnego sezonu.

6 miejskich motorówek w sąsiedztwie Mostu Długiego może zwiastować tylko jedno – czas rozpocząć sezon na zwiedzanie miasta od strony wody. Codziennie, siedem dni w tygodniu, w godzinach od 10.00 do 19.00 motorówki dostępne będą dla szczecinian i turystów.

Każda z sześciu motorówek pomieści maksymalnie 5 osób. Do ich prowadzenia, z uwagi na niewielki silnik, niewymagany jest patent motorowodny. Oznacza to, że właściwie każda dorosła osoba bez kłopotów poradzi sobie ze sterowaniem łodzią. Oczywiście przed rejsem załogi muszą przejść obowiązkowe, krótkie szkolenie z zakresu manewrowania i bezpieczeństwa.

Motorówki stacjonują przy bosmanacie na Bulwarze Gdyńskim (ul. Zbożowa 3). Zainteresowanym polecamy wcześniejsze rezerwacje telefoniczne: 734 401 410.

Cena wypożyczenia łodzi, niezależnie od liczby osób (max 5) wynosi:

  • 70 zł za pierwszą godzinę,
  • 60 za każdą kolejną godzinę,
  • 400 zł za cały dzień.

Wypożyczenie motorówki Żeglugi Szczecińskiej może być świetnym pomysłem na spędzenie wolnego popołudnia. Miasto od strony wody prezentuje się naprawdę pięknie. Do zobaczenia, prócz panoramy Szczecina od strony rzeki, jest wiele interesujących miejsc – zakątki wodne wzdłuż rzeki Święta i przy kanale Wydrnik, tzw. szczecińska Wenecja, jezioro Dąbie oraz liczne kanały i wyspy. Rejs to także świetna okazja do obserwacji dzikiej przyrody – czapli, orłów bielików, bobrów, wydr i rzadkich gatunków roślin.

Cena czarteru katamaranu ze sternikiem:

  • 300 zł za pierwszą godzinę,
  • 250 zł za każdą kolejną godzinę.

Katamaran cumuje przy Nabrzeżu Pasażerskim, w sąsiedztwie Dworca Morskiego (ul. Jana z Kolna 7). Rejsy, niezależnie od rodzaju, poprzedzić musi rezerwacja. Złożenie jej możliwe jest telefonicznie: 728 942 732.

(informacja ze strony wydarzenia)

JARMARK NA JASNYCH BŁONIACH

Przed nami kolejna edycja Jarmarku Szczecińskiego czyli wielkiej majówki 2019 na Jasnych Błoniach.

Już od 1-3 maja wzdłuż pięknej alei pod platanami pojawią się artyści rękodzieła oraz producenci żywności z całej Polski i nie tylko. Wśród wystawców pojawią się ręcznie wykonywane ubranka dla dzieci, kocyki, nakrycia głowy, artystyczna biżuteria, obrazy, wyroby z drewna i porcelany, autorskie kolekcje ubrań oraz zabawki dla dzieci. Natomiast wszystkich smakoszy zapraszamy na pyszne regionalne potrawy z kraju i świata jak tradycyjne wędliny, chleby na zakwasie, pajdę chleba ze smalcem, piwa regionalne, serki góralskie, andruty kaliskie, miody, miody pitne, przyprawy, kawę, domowe ciasta, greckie oliwki, turecką chałwę i wiele innych. Skoro majówka to nie może również zabraknąć kiełbasek z grilla, szaszłyków czy karkówki.

Na najmłodszych czekać będą bezpłatne dmuchane zamki w okolicach fontanny w godzinach od 10.00-18.00 oraz kącik malowania buziek – wg cennika.

(informacja ze strony wydarzenia)

ZAWODY W SKOKACH PRZEZ PRZESZKODY

JKS „Folwark Podkowa” zaprasza na dwudniowe zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody.
Podczas zawodów odbędzie się również Majówkowy Piknik Rodzinny. Grille, animacje dla dzieci i wiele innych atrakcji.

Zapraszamy serdecznie!

(informacja ze strony wydarzenia)

OTWARCIE WYSTAWY O PRL

Otwarcie wystawy retrospektywnej, uroczyste przecięcie wstęgi nastąpi 1 maja 2019 (niech się święci!) o godzinie 12.00. Miejsce: kamienica PCK – al. Wojska Polskiego 63 (wejście od al. Piłsudskiego), III piętro.

To prywatna wystawa, przede wszystkim bonus do tematycznej trasy spacerowej. Wiadomo wszak, że spacer krzepi. Pokazana jest przeciętność – codzienność. Siedem (!) mikro stref – nawiązań na 18 m2: przedpokój, łazienka, duży pokój, pokój dziecięco-młodzieżowy, rozrywka, handel-rzemiosło, gabinet prominenta. Schematy z mieszkań, biur, sklepowych półek. Wizualne impulsy. Starszym dla pobudzenia pamięci, postępowej młodzieży dla edukacji, wywołania zdziwienia. Cel: jak najwięcej przedmiotów szczecińskich.

Wystawa nie będzie stale otwarta od-do, lecz udostępniana podczas spaceru „Szczecin szlakiem PRL” i być może otwierana kilka razy w miesiącu dla pozostałych chętnych.

To jest wystawa na skalę moich możliwości.

Ideowością, wiedzą, działaniem – pomnażamy dorobek Szczecina!

Uwaga! Nieodpłatny spacer z wejściem na wystawę – raz w miesiącu (sobota), od maja do września.

(informacja ze strony wydarzenia)

MAJÓWKA NA ZAMKU

Bajki i baśnie krajów Unii Europejskiej

1.05.2019 (środa), godz. 12.00, Dziedziniec Menniczy, wstęp wolny

Szczecińscy aktorzy Joanna Matuszak, Konrad Pawicki i Przemysław Walich, zaprezentują klasykę literatury dziecięcej z 28. krajów członkowskich Unii Europejskiej. Wysłuchamy m.in. fragmentów „Mikołajka” (Francja), „Doliny Muminków” (Finlandia) i „Pinokio” (Włochy).

Koncert Artes Ensemble „Poloneza czas zacząć”.

1.05.2019 (środa), godz. 16.00, Dziedziniec Menniczy, wstęp wolny

„Poloneza czas zacząć” to wirtuozowska muzyczna podróż do źródeł romantycznej idei patriotyzmu, w rytmie szlacheckiego poloneza, zamaszystego mazura i polskich tańców narodowych, polskiej muzyki romantyzmu i XX wieku oraz piosnek ludowych. W programie koncertu znajdą się także: „Oda do Radości” Ludwiga van Beethovena – hymn Unii Europejskiej oraz Polonez As-dur op. 53 „Heroique” Fryderyka Chopina – obok hymnu państwowego największy muzyczny symbol polskości na świecie.

Filmowy obraz Europy

Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica

1.05.2019 (środa), godz. 13.00

3.05.2019 (piątek), godz. 15.00

4.05.2019 (sobota), godz. 13.00

5.05.2019 (niedziela), godz. 13.00

Lasse i Maja jeszcze się nie znają, a Biuro Detektywistyczne nawet nie marzy się nieśmiałemu samotnikowi i zbuntowanej dziewczynce. On jest wzorowym uczniem, a ona nową uczennicą w szkole w Valleby. W poprzednich seriach młodzi widzowie śledzili detektywistyczne przygody pary przyjaciół. Teraz dowiemy się, jak to się zaczęło.

Pchła Szachrajka

3.05.2019 (piątek), godz. 12.00, Dziedziniec Menniczy, wstęp wolny

Przedstawienie dla dzieci w wykonaniu Teatru La Fayette ze Szczecina.

Niektórych bajek po prostu nie wypada nie znać. Jedną z tych fenomenalnych, wciąż aktualnych i rozbawiających zarówno tego małego, jak i dużego widza do łez, jest „Pchła Szachrajka” Jana Brzechwy. Przewrotna, pełna inteligentnego humoru zachwyci każdego.

Chcecie wierzyć, czy nie chcecie, krasnoludki są na świecie

4.05.2019 (sobota), godz. 12.00, Dziedziniec Menniczy, wstęp wolny

Przedstawienie dla dzieci w wykonaniu Teatru Rozmaitości Gwitajcie.

Muzyczna baśń o przygodach pewnego krasnoludka, który szuka po całym lesie swojej czapeczki. Czy sympatyczny Łapciuś odzyska swoją zgubę? Czy pomogą mu leśne zwierzątka? A może rady króla Pyszałka?

Improbajka

5.05.2019 (niedziela), godz. 11.00, Dziedziniec Menniczy, wstęp wolny

Interaktywny spektakl teatralny dla dzieci od 4. roku życia.

Każdy spektakl jest zupełnie inny od poprzedniego, na jego kształt wpływ mają sugestie małych widzów.

„Wszystko się może zdarzyć – bajki improwizowane”. Zapraszamy najmłodszych widzów do wspólnej zabawy. Aktorzy Impro z Krypty razem z dziećmi wyruszą do krainy fantazji, gdzie wszystko może się wydarzyć. Wspólnie odkryją bajki, które nigdy jeszcze nie zostały opowiedziane i już nigdy się nie powtórzą.

Czas trwania spektaklu: 60 min

Więcej informacji tutaj.

(informacja ze strony wydarzenia)

CUDA NA FASADACH – SPACERY

Zapraszam na czwarty spacer z cyklu „Cuda na fasadach” podczas którego będziemy mieli okazję poznać piękne, lecz mało znane detale szczecińskich budynków przełomu XIX i XX wieku. Tym razem przyjrzymy się bogom, ludziom i zwierzętom w rejonie alei Wojska Polskiego. Spotykamy się czwartek, 2 maja, o godz. 18 obok fontanny przy zbiegu ul Gorkiego, Wawrzyniaka i al Wojska Polskiego.
Zakończenie ok. godz. 20 w okolicach Placu Grunwaldzkiego. Wstęp 10 zł, młodzież i dzieci za darmo.
Podczas wycieczki będzie można obejrzeć i ew kupić mój album „Cuda na fasadach”. Spacer zostanie powtórzony w niedzielę 5 maja o godzinie 10. Miejsce zbiórki to samo.

(informacja ze strony wydarzenia)

MAJÓWKA Z ANDZIĄ

Nasz ulubiony Klaun Andzia z całą ferajną zaprasza na niezwykłą przygodę 3 go maja w Cafe Niebko! W programie:
– gry i zabawy prosto z Klaunolandii
– zabawy dużymi bańkami
– Zumba na wesoło
– artystyczne malowanie buziek
– kręcone balony klauna Dziczka
– turniej strzelania z łuku
– zabawa na zamku dmuchanym WESOŁY KLAUN
Będzie się działo! Wstęp jedynie 15 zł od osoby – w cenie biletu dorośli otrzymują kawę lub herbatę, a dzieci sok. Zabawa odbywać się będzie na tarasie, bilety można nabyć poprzez stronę niebko.pl. Ilość miejsc ograniczona

(informacja ze strony wydarzenia)

OTWARCIE SEZONU W SCEE „SZMARAGDOWE – ZDROJE”

Po raz kolejny mamy ogromną przyjemność zaprosić Was na otwarcie sezonu w naszej Podziemnej Trasie Turystycznej.
Oferujemy Wam wypoczynek na leżakach, z książką lub bez wypożyczoną wprost z naszej czytelni, kubek gorącego lub zimnego napoju, płonący grill (prowiant we własnym zakresie).
A gdy potrzeby ciała i ducha zostaną zaspokojone możecie zwiedzić naszą Salę Żywą (przez niektórych zwaną Salą Żywych), pooglądać nasze wystawy multimedialne o podziemiach i ich mieszkańcach ;), chwilę zabawić w Bawialni, a następnie sprawdzić się urządzając rozgrywki w ping-ponga, piłkarzyki czy darta.
Jeszcze Wam mało? No to przejdźmy na wersję makro – nasza Gigantyczna Nietoperzowa Gra Planszowa zapewni Wam mnóstwo przygód, a wystrzelone z Gigaprocy nietoperze upolują owada… Jeśli będziecie mieli dobrego cela…
A na koniec, lub początek, przejdźcie się po naszej Podziemnej Trasie Turystycznej , poznając jej historię i tajemnice, które skrywa… Dla wyczynowców mamy specjalną trasę z wyjściem naszą 16 metrową Podziemną Wieżą. Ale pamiętajcie – na zwiedzanie obowiązują ZAPISY*

Jaki koszt: radosny uśmiech na Waszych twarzach, mile widziane szeleszczące lub brzęczące drobiazgi do naszej Skarbony, nieco opustoszałej po przerwie zimowej.

02.05.2019 (czwartek)
11:00 – 17:00 – leżaki, czytelnia, Sala Żywa, Bawialnia, wystawy multimedialne
13:00 – 17:00 – grill, ping pong, piłkarzyki, dart,
Godziny wejść do Podziemnej Trasy Turystycznej z Przewodnikiem*
13:30 14:30, 15:30, 16:30

03.03.2019 (piątek)
11:00 – 17:00 – leżaki, czytelnia, Sala Żywa, Bawialnia, wystawy multimedialne
12:00 – 17:00 – grill, ping pong, piłkarzyki, dart, Gigaproca, Gigantyczna Nietoperzowa Gra Planszowa
Godziny wejść do Podziemnej Trasy Turystycznej z Przewodnikiem*
11:30, 12:30, 13:30 (wyjście Podziemną Wieżą), 14:30, 15:30, 16:30 (wyjście Podziemną Wieżą)

*ZAPISY – pod nr tel 91 383 38 38 lub bezpośrednio w biurze SCEE w godz. 9:00 – 15:00

(informacja ze strony wydarzenia)

Zapisz się na newsletter bloga!
Bądź zawsze na bieżąco i uzyskaj dostęp do ekstra treści!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania newslettera oraz informacji o nowościach i usługach Miasta Atrakcji. Szczegóły przetwarzania danych znajdziesz tutaj.