dla dzieci, miejsca, Szczecin

Orsola – kawiarnia w morskim stylu

W dziale #Miejsca chcę podzielić się z Wami informacjami o kawiarniach i lokalach przyjaznych rodzinom z dziećmi w Szczecinie. Nie jest to artykuł sponsorowany, ale wynikający z potrzeby puszczenia w świat informacji o fajnym miejscu. Zapraszam!

Długi weekend trwa w najlepsze i może poszukujecie jakiegoś miejsca, którego jeszcze nie znacie? Takiego, które umożliwi spokojne wypicie kawy i zjedzenie dobrego ciacha, a dzieciom chwilę zabawy? No to mam takie jedno – posłuchajcie o Orsoli:

Orsola to ciekawa nazwa jak na kawiarnię. Mnie bardziej kojarzy się z nazwą łodzi sunącej po spokojnym morzu. Ale wiecie co? Tutaj jest podobnie, z jednym małym wyjątkiem – na Orsoli nie nabawicie się choroby morskiej 😉

A, i jest kajuta tylko dla dzieci, ale o tym za chwilę.

Orsolę znajdziecie bez problemu, świetnie nadaje się na chwilę oddechu po miejskim spacerze w okolicach Zamku i Filharmonii. Wybraliśmy się tam rodzinnie w ciepły, sierpniowy dzień, by na chwilę zatrzymać się, trochę ochłodzić i orzeźwić mrożonym jogurtem.

Po wejściu do lokalu naszą uwagę przykuł spójny, harmonijny wystrój utrzymany w morskim stylu. Dominuje biel i granat, dzięki czemu jest przytulnie i relaksująco. Znajdziecie tu wiele zakamarków, które sprzyjają intymnej atmosferze spotkania z przyjaciółmi lub spokojowi potrzebnemu podczas pracy. Możecie podłączyć się do prądu i korzystać z darmowego wi-fi. Każdy znajdzie tu dla siebie kawałek przestrzeni.

Wspomnianą wcześniej kajutę dla dzieci znajdziecie w pomieszczeniu na dole. Tam też znajdują się stoliki, przy których można usiąść i jednym okiem obserwować swoje dzieci w pokoju zabaw. Jest on całkiem spory, bezpieczny i świetnie wyposażony. Zarówno chłopcy, jak i dziewczynki w różnym wieku na pewno nie będą się nudzić. Naszą Hanię ciężko było namówić do wyjścia.

Orsola w swojej ofercie, oprócz wspomnianego wcześniej mrożonego jogurtu, ma również śniadania i lunche, a także ciasta własnego wypieku. Napijecie się tutaj wyśmienitej kawy, a ci, co wolą herbatę, mogą wybierać i przebierać w wielu smakach.

No co tu dużo mówić, wpadajcie na pokład!

Metryczka:
  • Nazwa: Orsola
  • Gdzie: Plac Żołnierza Polskiego 3/1a Szczecin
  • Sala dla dzieci: Tak
  • Ceny: przystępne
  • Menu: coś na lunch i coś do kawy