aktualności, dla dzieci, Szczecin, wydarzenia

(Nie)codziennik szczeciński #20 – SEFF MINI 2020

Kolejny (nie)codziennik szczeciński przed Wami. Tym razem na temat SEFF MINI, które już na dobre związane jest z naszym miastem.

Jest to cykl wydarzeń dotyczący sztuki filmowej. W tym roku, w związku z wyjątkową sytuacją, kilka spotkań odbędzie się online.

Pamiętajcie o zapisach, bo liczba miejsc jest ograniczona. Możecie pisać i dzwonić:

A tutaj program:

20.06.2020 godz. 10:00

Warsztaty Filmowe 7+

“TheElectric Hotel”, reż. Segundo de Chomón, Francja/Hiszpania, 1908
“Neighbours”, reż. Norman McLaren, Kanada, 1952
“ Nawiedzony Dom”, reż. P. Ratajczak, K. Kuźnicki, film powarsztatowy SEFF MINI 2018

Zajęcia otwarte w Szczecińskim Inkubatorze Kultury

Wydarzenie stacjonarne

Połączenie krótkiego wykładu, ilustrowanego wybranymi filmami. To przede wszystkim zabawa w tworzenie własnych filmów, pozwalająca poznać tę dziedzinę sztuki od strony twórcy. To praca z kamerą oraz dźwiękiem i opowieścią. To spotkanie na planie filmowym i możliwość zrealizowania własnych, niepowtarzalnych pomysłów.

20.06.2020 godz. 12:00

Warsztaty Filmowe 10+

„The Electric Hotel”, reż. Segundo de Chomón, Francja/Hiszpania, 1908

„Neighbours”, reż Norman Mclaren, Kanada, 1952

„Nawiedzony Dom”, reż. P. Ratajczak, K. Kuźnicki, film powarsztatowy SEFF MINI’18

Zajęcia otwarte w Szczecińskim Inkubatorze Kultury

Połączenie krótkiego wykładu, ilustrowanego wybranymi filmami. To przede wszystkim zabawa w tworzenie własnych filmów, pozwalająca poznać tę dziedzinę sztuki od strony twórcy. To praca z kamerą oraz dźwiękiem i opowieścią. To spotkanie na planie filmowym i możliwość zrealizowania własnych, niepowtarzalnych pomysłów.

W czasie zabawy techniką pikselacji pokażemy klasykę filmową w nowej odsłonie. Pierwszy z prezentowanych filmów to historia pary podróżnych, która przybywa do niecodziennego hotelu, w którym wszystko napędza nowo odkryta elektryczność. Bagaże same zanoszą się do odpowiednich pokojów, buty automatycznie pastują się. Również goście automatycznie czeszą się i golą. Wszystko wymyka się jednak spod kontroli…

Druga historia to surrealistyczna opowieść o dwóch niecodziennych sąsiadach, których dobre relacje ulegają pogorszeniu wraz z pojawieniem się kwiatu w równej odległości od ich domów. Jak skończą się obie historie? Będziecie mogli się przekonać bawiąc się wspólnie z nami podczas tegorocznych warsztatów.

 20.06.2020 godz. 14:00

Warsztaty Filmowe 8+

Teledysk Baltic Neopolis Orchestra,VASKO VASSILEV AND BALTIC NEOPOLIS ORCHESTRA PLAY

„SMOKE GETS IN YOUR EYES” – LOCKDOWN VERSION

Teledyski Chevy “ Homini”, „Zielone”, „Contra”, „Niedopowiedzenia”, „Nienawidzę”

Zajęcia otwarte

Wydarzenie online

Połączenie krótkiego wykładu, ilustrowanego wybranymi teledyskami. To przede wszystkim zabawa w tworzenie własnych filmów, pozwalająca poznać tę dziedzinę sztuki od strony twórcy. To praca z kamerą oraz dźwiękiem i opowieścią. To spotkanie na planie filmowym i możliwość zrealizowania własnych, niepowtarzalnych pomysłów dzięki za pomocą formy teledysku.

21.06.2020 godz. 12:00

Bajkoterapia 6+

„Wielka Podróż Cyrkielki”, reż. JannikHastrup, Dania, 2018, 62′

Zajęcia otwarte

Wydarzenie online

Kolejna odsłona bajkoterapii. Bajkoterapia relaksuje, uczy – nie moralizując, pozwala nazwać emocje i okiełznać nasze wewnętrzne strachy. Bajkowa metafora sytuacji, w której znajduje się dziecko, zapobiega dziecięcym problemom, pomaga rozwiązać je metodami podobnymi do tych dostępnych w świecie naszych milusińskich. Pozytywne zakończenie, które posiada zawsze bajka terapeutyczna, uzmysławia dziecku, że możliwe jest wyjście z każdej trudnej sytuacji, jeśli tylko podchodzi się do niej z dystansem i korzysta z pomocy tych, którym na nas zależy.

21.06.2020 godz. 14:00

Bajkoterapia 6+

„Dziewczynka w króliczej masce” reż. Natalie van den Dungen, Australia, 2015, 62′

„Nie jestem myszką”, reż. Evgenia Golubeva, Wielka Brytania, 2015, 2′

Zajęcia otwarte w Szczecińskim Inkubatorze Kultury

Wydarzenie stacjonarne

Bajkowe opowieści na dużym ekranie pomogą najmłodszym opowiedzieć o własnych przygodach dnia    codziennego.  Dzieci bardzo szybka będą miały szansę utożsamić się oraz zaprzyjaźnić z bajkowymi  bohaterami, gdyż świat bajkowych postaci rządzi się właśnie takimi samymi prawami jak świat dzieci. Dla młodszych milusińskich mamy tym razem dwie bajkowe opowieści o dzieciach-zwierzątkach. Obie historie mierzą się z przeciwstawnymi uczuciami – z jednej strony nieśmiałością – tu obejrzymy wspólnie, jak wygląda pierwszy dzień Annabelle w nowej szkole, czy nowi koledzy ją polubią, czy łatwo będzie znaleźć prawdziwych przyjaciół?Z drugiej strony z asertywnością – tu zaprosimy dzieci do przyjrzenia się wspólnie przygodom Lucy, która nie zgadza się na nazywanie jej pieszczotliwie myszką zamiast jej właściwego imienia. Jak nauczyć się mówić „nie” w taki sposób, by nie ranić innych? Odpowiedzi znajdziemy podczas wspólnej zabawy, która towarzyszyć będzie projekcji wspomnianych filmów.

21.06.2020 godz. 16:00

Bajkoterapia 9+

„Chłopiec w bańce”, reż. Kealan O’Rourke, Irlandia, 2011, 8

Zajęcia otwarte w Szczecińskim Inkubatorze Kultury

Wydarzenie stacjonarne

Kolejna odsłona bajkoterapii. Bajkowy świat będzie dla nas tym razem zaproszeniem do przyjrzenia się najważniejszemu ludzkiemu uczuciu, jakim jest miłość.

Główny bohater Rupert po raz pierwszy w życiu zakochuje się i także po raz pierwszy przeżywa miłosne rozczarowanie. Jak poradzi sobie z własną nieśmiałością? Co może mu w tym pomóc? W jaki sposób skutecznie uchroni się przed złamanym sercem? Na te niełatwe pytania szukać będziemy odpowiedzi z młodszymi nastolatkami.

Strona www

Zapisz się na newsletter bloga!
Bądź zawsze na bieżąco i uzyskaj dostęp do ekstra treści!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania newslettera oraz informacji o nowościach i usługach Miasta Atrakcji. Szczegóły przetwarzania danych znajdziesz tutaj.
Please follow and like us: