aktualności, dla dzieci, Szczecin, wydarzenia

(Nie)codziennik szczeciński #20 – SEFF MINI 2020

Kolejny (nie)codziennik szczeciński przed Wami. Tym razem na temat SEFF MINI, które już na dobre związane jest z naszym miastem.

Jest to cykl wydarzeń dotyczący sztuki filmowej. W tym roku, w związku z wyjątkową sytuacją, kilka spotkań odbędzie się online.

Pamiętajcie o zapisach, bo liczba miejsc jest ograniczona. Możecie pisać i dzwonić:

A tutaj program:

20.06.2020 godz. 10:00

Warsztaty Filmowe 7+

“TheElectric Hotel”, reż. Segundo de Chomón, Francja/Hiszpania, 1908
“Neighbours”, reż. Norman McLaren, Kanada, 1952
“ Nawiedzony Dom”, reż. P. Ratajczak, K. Kuźnicki, film powarsztatowy SEFF MINI 2018

Wydarzenie stacjonarne

Połączenie krótkiego wykładu, ilustrowanego wybranymi filmami. To przede wszystkim zabawa w tworzenie własnych filmów, pozwalająca poznać tę dziedzinę sztuki od strony twórcy. To praca z kamerą oraz dźwiękiem i opowieścią. To spotkanie na planie filmowym i możliwość zrealizowania własnych, niepowtarzalnych pomysłów.

20.06.2020 godz. 12:00

Warsztaty Filmowe 10+

„The Electric Hotel”, reż. Segundo de Chomón, Francja/Hiszpania, 1908

„Neighbours”, reż Norman Mclaren, Kanada, 1952

„Nawiedzony Dom”, reż. P. Ratajczak, K. Kuźnicki, film powarsztatowy SEFF MINI’18

Zajęcia otwarte w Szczecińskim Inkubatorze Kultury

W czasie zabawy techniką pikselacji pokażemy klasykę filmową w nowej odsłonie. Pierwszy z prezentowanych filmów to historia pary podróżnych, która przybywa do niecodziennego hotelu, w którym wszystko napędza nowo odkryta elektryczność. Bagaże same zanoszą się do odpowiednich pokojów, buty automatycznie pastują się. Również goście automatycznie czeszą się i golą. Wszystko wymyka się jednak spod kontroli…

Druga historia to surrealistyczna opowieść o dwóch niecodziennych sąsiadach, których dobre relacje ulegają pogorszeniu wraz z pojawieniem się kwiatu w równej odległości od ich domów. Jak skończą się obie historie? Będziecie mogli się przekonać bawiąc się wspólnie z nami podczas tegorocznych warsztatów.

20.06.2020 godz. 14:00

Warsztaty Filmowe 8+

Teledysk Baltic Neopolis Orchestra,VASKO VASSILEV AND BALTIC NEOPOLIS ORCHESTRA PLAY

„SMOKE GETS IN YOUR EYES” – LOCKDOWN VERSION

Teledyski Chevy “ Homini”, „Zielone”, „Contra”, „Niedopowiedzenia”, „Nienawidzę”

Zajęcia otwarte

Wydarzenie online

Połączenie krótkiego wykładu, ilustrowanego wybranymi teledyskami. To przede wszystkim zabawa w tworzenie własnych filmów, pozwalająca poznać tę dziedzinę sztuki od strony twórcy. To praca z kamerą oraz dźwiękiem i opowieścią. To spotkanie na planie filmowym i możliwość zrealizowania własnych, niepowtarzalnych pomysłów dzięki za pomocą formy teledysku.

21.06.2020 godz. 12:00

Bajkoterapia 6+

„Wielka Podróż Cyrkielki”, reż. JannikHastrup, Dania, 2018, 62′

Zajęcia otwarte

Wydarzenie online

Kolejna odsłona bajkoterapii. Bajkoterapia relaksuje, uczy – nie moralizując, pozwala nazwać emocje i okiełznać nasze wewnętrzne strachy. Bajkowa metafora sytuacji, w której znajduje się dziecko, zapobiega dziecięcym problemom, pomaga rozwiązać je metodami podobnymi do tych dostępnych w świecie naszych milusińskich. Pozytywne zakończenie, które posiada zawsze bajka terapeutyczna, uzmysławia dziecku, że możliwe jest wyjście z każdej trudnej sytuacji, jeśli tylko podchodzi się do niej z dystansem i korzysta z pomocy tych, którym na nas zależy.

21.06.2020 godz. 14:00

Bajkoterapia 6+

„Dziewczynka w króliczej masce” reż. Natalie van den Dungen, Australia, 2015, 62′

„Nie jestem myszką”, reż. Evgenia Golubeva, Wielka Brytania, 2015, 2′

Wydarzenie stacjonarne

Bajkowe opowieści na dużym ekranie pomogą najmłodszym opowiedzieć o własnych przygodach dnia    codziennego.  Dzieci bardzo szybka będą miały szansę utożsamić się oraz zaprzyjaźnić z bajkowymi  bohaterami, gdyż świat bajkowych postaci rządzi się właśnie takimi samymi prawami jak świat dzieci. Dla młodszych milusińskich mamy tym razem dwie bajkowe opowieści o dzieciach-zwierzątkach. Obie historie mierzą się z przeciwstawnymi uczuciami – z jednej strony nieśmiałością – tu obejrzymy wspólnie, jak wygląda pierwszy dzień Annabelle w nowej szkole, czy nowi koledzy ją polubią, czy łatwo będzie znaleźć prawdziwych przyjaciół?Z drugiej strony z asertywnością – tu zaprosimy dzieci do przyjrzenia się wspólnie przygodom Lucy, która nie zgadza się na nazywanie jej pieszczotliwie myszką zamiast jej właściwego imienia. Jak nauczyć się mówić „nie” w taki sposób, by nie ranić innych? Odpowiedzi znajdziemy podczas wspólnej zabawy, która towarzyszyć będzie projekcji wspomnianych filmów.

21.06.2020 godz. 16:00

Bajkoterapia 9+

„Chłopiec w bańce”, reż. Kealan O’Rourke, Irlandia, 2011, 8

Wydarzenie stacjonarne

Kolejna odsłona bajkoterapii. Bajkowy świat będzie dla nas tym razem zaproszeniem do przyjrzenia się najważniejszemu ludzkiemu uczuciu, jakim jest miłość.

Główny bohater Rupert po raz pierwszy w życiu zakochuje się i także po raz pierwszy przeżywa miłosne rozczarowanie. Jak poradzi sobie z własną nieśmiałością? Co może mu w tym pomóc? W jaki sposób skutecznie uchroni się przed złamanym sercem? Na te niełatwe pytania szukać będziemy odpowiedzi z młodszymi nastolatkami.

Strona www