aktualności, Szczecin, wydarzenia

(Nie)codziennik szczeciński #6 – Otwarcie Arkonki

Końcówka maja rozpieszcza pogodą prawdziwie letnią, to i Arkonka otwiera dla nas swe baseny 🙂

1 czerwca, w piątek, od godziny 10.00 będzie można korzystać z dobrodziejstw szczecińskiej Majorki.

W czerwcu będzie otwarta w godzinach od 10.00 do 20.00, a w weekendy do 21.00.

W lipcu codziennie do 21.00.

Natomiast w sierpniu codziennie do godziny 20.00 i tak aż do 3 września, a jeśli pogoda będzie dopisywać, to sezon przedłużony zostanie jeszcze o 2 tygodnie.

Cennik:

  • dzieci do 6. roku życia – bezpłatnie
  • dzieci w wieku od 6 do 13 lat – 1 zł
  • dzieci powyżej 13 lat, studenci, emeryci, renciści – 5 zł
  • bilet normalny – 10 zł

„Z powodu remontu ulicy Arkońskiej nie będzie w tym sezonie możliwości skorzystania z parkingu znajdującego się przy kompleksie. Auta można zostawić niedaleko, na parkingu przy Netto Arenie. Na obiekt dostaniemy się stamtąd leśną alejką zaczynającą się przy al. Wojska Polskiego.

Zachęcamy by przyjeżdżać także rowerami. Na terenie kompleksu dostępnych jest ponad 100 stojaków na rowery. Z myślą o rowerzystach przygotowana została niespodzianka. Od tego sezonu można korzystać z dwóch stacji naprawy jednośladów IBOMBO PRS-LV2. Jedna znajduje się na obiekcie przy kasach głównych przy stojakach rowerowych, druga na parkingu przy szlabanie wyjazdowym.

Jeśli ktoś nie ma ochoty na szaleństwa w basenie – zapraszamy na korty: tenisowe i do badmintona. Dysponujemy najtańszymi kortami w mieście. Godzina gry kosztuje zaledwie 15 złotych, za godzinę gry badmintona zapłacimy 5złotych.

Dostępnych jest także mnóstwo innych atrakcji: skatepark, miejsca do grillowania, wielki plac zabaw dla dzieci, siłownia pod chmurką, stoły do gry w szachy czy boiska do plażowej piłki siatkowej.

Nowością są wyznaczone, utwardzone strefy dla palących. Znajdują się teraz przy ogrodzeniu. Na terenie kompleksu pojawiło się także mnóstwo pięknych kwiatów.”

tekst i zdjęcia – źródło: klik