dla dzieci, Szczecin, wydarzenia

Co robić w maju z dziećmi w Szczecinie?

Wiosna w pełni, choć pogoda (jak na razie) nas nie rozpieszcza, ale my złej aurze się nie damy, prawda?
Zobaczcie, gdzie możecie wybrać się w maju z dziećmi w Szczecinie:

Na początku maja rusza Miejska Strefa Letnia na Wyspie Grodzkiej, pokażcie dzieciom inną perspektywę Wałów Chrobrego!

Z dziećmi powyżej 5 r. ż. możecie wybrać się do 13 Muz na teatralny plac zabaw. Dajcie się zaskoczyć! Dobra zabawa gwarantowana także dla dorosłych.

Jeśli wiosenny wypoczynek planujecie w plenerze to tutaj znajdziecie spis wszystkich szczecińskich polan rekreacyjnych.

Teatr Gwitajcie przygotował wiele spektakli, których repertuar znajdziecie tutaj.

Zajrzyjcie również na stronę kluboksięgarni Kulturka, bo mają bardzo ciekawe pomysły na to, jak zapewnić dzieciom artystyczny rozwój 🙂

Znacie Fikę? Jeśli nie to jest dobra okazja, by to zmienić. Ta klimatyczna księgarnia znajdująca się w gmachu Muzeum Narodowego organizuje cykliczne spotkania z książką zarówno dla najmłodszych czytelników, jak i tych trochę starszych. Na ich stronie na Facebook’u znajdziecie szczegółowe informacje.

8 – 15 maja obchodzony jest Tydzień Bibliotek, i z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna przygotowała wiele atrakcji, koniecznie się z nimi zapoznajcie, bo naprawdę warto.

Na Zamku znów grają Misiaczka! Jeśli nie widzieliście to gorąco zachęcam, ale pamiętajcie, żeby z kupnem biletów nie czekać do dnia spektaklu, zróbcie to wcześniej, wiem, co mówię 🙂

13, 20 i 27 maja odbywać się będą Szczecińskie Spacery Letnie. Super sprawa, dzięki której można poodkrywać nieznaną historię szczecińskich miejsc. Tutaj jest więcej informacji i nie zapomnijcie wcześniej zapisać się na taki spacer.

13 maja to Dzień Teatru Publicznego, z tej okazji bilet kupicie za 500 gr! Tutaj  szczegóły. Pleciuga uczestniczy w tej akcji i bilet w tej cenie kupicie na „Kiedy zakwitnie margerytka” – spektakl dla dzieci od 4 r. ż.

13 i 27 maja o godz. 10 13 Muz organizuje warsztaty dla przedszkolaków (3 – 6 lat) pt. „Tak! Zróbmy to!” Obiecują trochę czytania, trochę ruchu, a na pewno dużo zabawy. Zapiszcie się tutaj: magdalena.gardas@gmail.com, tel. +48 602 156 604

13 – 14 maja to Piknik nad Odrą. Miasto jak zwykle przygotowało wiele atrakcji. Będziecie?

W Galerii Kaskada dzieci mogą uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach teatralnych, które odbędą się 14 i 21 maja.

13 Muz zaprasza tych najmłodszych (od 1 do 3 r.ż) na wspólną zabawę w ramach zajęć pt. „Elemelementarz”, które odbywają się w każdy wtorek maja (czyli 16, 23 i 30.05) w godzinach 10 – 11. Na te spotkania obowiązują wcześniejsze zapisy drogą mailową magdalena.gardas@gmail.com lub telefonicznie:  +48 602 156 604.

20 maja o godz. 10 i 21 maja o 14.30 dla tej samej grupy wiekowej w 13 Muzach organizowane jest przedstawienie pt. „Kapu kap”. Zapisać możecie się pod tym adresem e-mail:  kulturalne.najnaje@gmail.com.

I koniecznie zarezerwujcie wieczór 20 maja, bo rusza 12. Europejska Noc Muzeów, a tutaj zapoznacie się z programem.

A czy Wasze dzieci budowały już średniowieczne instrumenty? Nie? No to proszę: 20 maja w Kanie skandynawska baśń połączona z warsztatami.

21 maja Kino Helios zaprasza na seans z serii Filmowe Poranki.

27 maja w Alei Kwiatowej odbędzie się festyn rodzinny, organizatorzy zapewniają konkursy i animacje także dla dzieci.

W dniach od 27 maja do 3 czerwca Pleciuga organizuje Teatralny Ty – Dzień Dziecka, w ramach którego przewidzianych jest wiele spotkań, warsztatów i przedstawień. Pleciudze można zaufać, że będzie ciekawie, magicznie i nie z tego świata. Zapoznajcie się z programem.

Wybraliście coś dla siebie?

Zapisz się na newsletter bloga!
Bądź zawsze na bieżąco i uzyskaj dostęp do ekstra treści!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania newslettera oraz informacji o nowościach i usługach Miasta Atrakcji. Szczegóły przetwarzania danych znajdziesz tutaj.
Please follow and like us: