aktualności, Szczecin, wydarzenia

Rozbójnik Rumcajs rozdaje wejściówki na spektakl!

Kto nie zna Przygód Rozbójnika Rumcajsa, no kto? Choćby ze słyszenia, ale znamy wszyscy. Aktorzy Teatru Polskiego postanowili ożywić bohaterów kultowej bajki i przygotowali świetną sztukę, którą już w grudniu będzie można oglądać na nowej scenie na Łasztowni.

Zarówno reżyseria Adama Dzieciniaka, jak i doskonała obsada gwarantują spotkanie z kolorowym, a zarazem pełnym emocji i wzruszeń bajkowym światem. Wyruszcie do niego razem z dziećmi, pokażcie im, co kiedyś nas bawiło, rozśmieszało i ekscytowało. Może i do nas powrócą te same wspomnienia z dzieciństwa?

Rycum Ryc! 😉

A teraz obiecana niespodzianka!

Mam dla Was dwa podwójne zaproszenia na to przedstawienie:

Wystarczy, że wyślecie do mnie najsłodsze zdjęcie Waszego Cypiska lub Cypiski.

Możecie to zrobić za pośrednictwem:

• pozostawienia zdjęcia w komentarzu pod artykułem,
  • maila: ania@miastoatrakcji.pl,
  • w komentarzu pod wyróżnionym postem na Fp,
  • lub w wiadomości prywatnej na Fp.

Wszędzie Was znajdę 😉 I jeszcze parę ogłoszeń:

• czas na przesyłanie zdjęć kończy się w środę o północy,
  • ja wybiorę te dwa najsłodsze słodziaki,
  • jedno zaproszenie jest na 2 grudnia na godz. 15.00, drugie na 5 grudnia na godz. 11.00,
    • spektakl dla dzieci od 6. roku życia.

Zostawiam Wam jeszcze notatkę prasową ze wszystkimi szczegółami:

„Nowa scena, nowa sztuka, nowe atrakcje – ale bohater, którego wszyscy znamy i lubimy!!!

Szewc Rumcajs pokłócił się ze starostą Humpalem i opuścił Jiczin, by zamieszkać w Rzacholeckim Lesie. Mieszka tam z żoną Hanką i synem Cypiskiem. Nie lubi się z Jaśnie Panem Hrabią zamieszkującym w Jiczyńskim zamku.

Twórcą baśni o Rumcajsie jest Václav Čtvrtek, czeski pisarz, który – choć urodził się w Pradze – część dzieciństwa spędził właśnie w Jiczynie .Wizerunek Rumcajsa stworzył Radek Pilař . Słynny animowany serial o Rumcajsie powstał 50 lat temu, ale do dziś bawi i wzrusza.

Spektakl Teatru Polskiego to nowoczesna, kolorowa oraz pełna humoru opowieść o Rumcajsie. Bawi dzieci, wzrusza rodziców, przenosi w baśniowy świat. Porywa muzyką i piosenkami.

W roli głównej Mirosław Kupiec, reżyseruje Adam Dzieciniak, muzykę napisał – Adam Opatowicz.

Sztuka inauguruje działalność nowej sceny ,,Przygody rozbójnika Rumcajsa” na Scenie na Łasztowni (ul. Energetyków 40).”

Terminy spektaklu w grudniu:

1, 2 grudnia o godz. 15.00

4, 5, 6 grudnia o godz. 11.00

Będą one również dodane w kalendarzu z bieżącymi wydarzeniami.

Zapraszam również na stronę Teatru Polskiego.

Dobrego dnia!

*zdjęcia oraz notatka prasowa dzięki uprzejmości Teatru Polskiego w Szczecinie.