dla dzieci, miejsca, Szczecin

Świąteczne zajęcia na basenie

Mój ukochany basen Aquarium, do którego chodzę z Hanią i Stasiem na zajęcia znów mnie zadziwia!

A tak naprawdę nie basen, ale ludzie, którzy tworzą to miejsce 🙂

W najbliższą niedzielę (13.12) organizują charytatywną akcję dla Kajetana, który do Aquarium chodzi na rehabilitację.

W tę niedzielę na basen:

  • przybędzie Święty Mikołaj wraz z pomocnikami
  • pojawi się również Śnieżynka
  • oprócz instruktorów i dzieci pływać będą… renifery
  • dietetyk będzie opowiadał, jak spędzić zdrowe święta
  • a także będzie można uczestniczyć w indywidualnych zajęciach na basenie z instruktorem i porobić podwodne zdjęcia!

Wcześniej trzeba zadzwonić i zapisać dziecko na konkretną godzinę. Wydarzenie od godziny 12.00 do 18.00. Cegiełka dla Kajtka kosztuje 100 zł.

Biuro Aquarium tel.: 511 120 388 lub do Pauliny tel.: 600 050 712

Grudzień to taki specjalny czas, podczas którego możemy otworzyć serca dla tych, którzy potrzebują pomocy. Pokazać dzieciom, że pomaganie jest fajne, a zainteresowanie i troska innymi zmieniają świat na lepsze.

Kim jest Kajetan? Na jego fp możesz przeczytać:

„Świat Kajtusia, to świat z rozsypanych puzzli, w przenośni i dosłownie, niepasujące do siebie obrazki, chaos, brakujące do ułożenia całości elementy, tysiące kolorowych puzzli, które od ponad trzech lat staramy się cierpliwie i z miłością układać. (…) Za wszelka cenę, szukamy Kajtusiowi przestrzeni w naszym społeczeństwie i naszej codzienności , by mógł normalnie żyć, oswajać się z otoczeniem, poznawać świat, ale tez po prostu by mógł cieszyć się radościami, jakie niesie każdy dzień 🙂 (…) Kajtuś zmienia się z każdym dniem! Patrzy w oczy, stał się znacznie bardziej kontaktowy i społeczny, przemówił (!), szuka bliskości, nie boi się dotyku, przytula się, reaguje na imię, próbuje powoli być samodzielny w ubieraniu i jedzeniu, ma coraz większe rozumienie mowy, zaczął bawić się zabawkami zgodnie z ich przeznaczeniem. Cały czas jednak potrzebuje wsparcia w nawet w tych prostych, codziennych czynnościach. (…) Kajtuś jest nieporadny i zagubiony, osamotniony wśród ludzi, nierozumiejący ich i sam tak przez nich nierozumiany….inaczej się bawi, inaczej wyraża emocje. (…) Cały świat Kajtuś inaczej odbiera, inaczej, nie znaczy gorzej, ale zdecydowanie trudniej, bardzo potrzebuje terapii, mnóstwa różnorodnych zajęć, do poprawy funkcjonowania w każdej sferze. (…) Jest to prośba skierowana do wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie w finansowaniu zajęć terapeutycznych dla Kajtusia, by mógł dalej się rozwijać, by udało się nam ten porozsypywane puzzle w jedną całość poukładać.”

Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności.

o. Fabian Kaltbach OFM
Zapisz się na newsletter bloga!
Bądź zawsze na bieżąco i uzyskaj dostęp do ekstra treści!
Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych w celu otrzymywania newslettera oraz informacji o nowościach i usługach Miasta Atrakcji. Szczegóły przetwarzania danych znajdziesz tutaj.
Please follow and like us: