dla dzieci, miejsca, Szczecin

Warsztatownia – miejsce z pasją

Gdy czujecie, że potrzebujecie chwilę oddechu od pędzącej codzienności. Gdy chcecie zapomnieć o listach rzeczy do zrobienia. Gdy liczne obowiązki zaczynają się piętrzyć… Może to jest właśnie TEN moment. Moment, w którym potrzebujecie dać się porwać niebezpiecznym piratom? 🙂 Ale wiecie co? Tak naprawdę to każdy moment jest dobry na Piracką Przygodę, jaką oferuje Warsztatownia przy ulicy Małopolskiej w Szczecinie. Chodźcie ze mną!

Wskakujemy na pokład i ruszamy w nieznane. Na początku wiemy tylko tyle, że jeden sprytny pirat ukrył klucz od kajuty, w której jesteśmy, a drzwi są zamknięte. Morze jest wzburzone, a my nie wiemy, w którą stronę płyniemy. Chcemy wydostać się jak najszybciej, ale otaczają nas przedmioty, które na pierwszy rzut oka w ogóle do siebie nie pasują. No właśnie! One tylko pozornie do siebie nie pasują, a kryją wiele wskazówek, dzięki którym uda nam się wymknąć! Wiemy już, że musimy zacząć myśleć bardziej logicznie, bo inaczej… Zegar tyka, ale nam czas płynie zupełnie inaczej…

A teraz coś Wam zdradzę: tym sprytnym piratem jest pani Ania, która prowadzi Warsztatownię. Pokój zagadek, znany również jako escape room, to jej dzieło. Zaaranżowała go, wymyśliła zagadki, stworzyła historię, do której zaprasza całe rodziny. My też daliśmy się porwać i odwiedziliśmy Warsztatownię z 9-letnim Dominikiem i 2,5-letnią Hanią. Wszyscy bawiliśmy się doskonale. Hania też, chociaż czasami wydawało mi się, że bardziej współpracowała ze sprytnym piratem niż z nami 🙂 Zagadki są na tyle łatwe, że z pomocą dorosłych już kilkuletnie dzieci dadzą radę, ale na tyle trudne, że trzeba się nagłówkować i dorośli też mają frajdę.

Jest to bardzo ciekawe doświadczenie dla rodzin, bo wymaga współpracy, a jednocześnie wszyscy dobrze się bawią. Pani Ania szykuje kolejny pokój zagadek, więc kto jeszcze nie był, niech nadrabia zaległości i korzysta z Pirackiej Przygody. Ale Warsztatownia to nie tylko rodzinny pokój zagadek, ale również miejsce na uwolnienie artystycznej duszy. Znajdziecie tu plastyczne zajęcia dla dzieci, twórcze warsztaty rodzinne, zorganizujecie przyjęcie urodzinowe. Warsztatownia posiada również strefę relaksu, w której dzieci zrelaksują się przy spokojnej muzyce, zrobią swoje własne mydełka i sole do kąpieli.

Poznajcie Panią Anię:

Pani Ania, oprócz tego, że czasami bywa sprytnym piratem, jest również człowiekiem z pasją, o której może opowiadać godzinami i dopiero głodne brzuchy dzieci przerwały nam spotkanie. Warszatownia to jej dzieło, z którego może być szalenie dumna.

Pani Ania to także głowa pełna pomysłów. Odniosłam wrażenie, że gdy jakiś zrealizuje, w jego miejsce od razu pojawiają się dwa kolejne 🙂

Pani Ania to tytan pracy, bo czuwa nad wszystkim osobiście, a do pomocy zatrudnia wykwalifikowanych współpracowników.

Pani Ania inspiruje, ale sama też jest otwarta na pomysły i propozycje współpracy. Dysponuje artystyczną przestrzenią, w której panuje magiczny, odprężający klimat i którą można wynająć do własnych potrzeb.

To jak? Dacie się porwać?

Po więcej informacji zapraszam na stronę Warsztatowni.

*zdjęcia zamieszczone w artykule dzięki uprzejmości Warsztatowni.